Malowanie kręgielni farbami UV

Malowanie kręgielni farbami UV, malowanie samochodu na ścianie w kręgielni

Kręgielnia, grafika ścienna w ultrafiolecie

Malowanie kręgielni farbami UV świecącymi w ultrafiolecie

Amerykańskie samochody z lat 50. o niebanalnej linii przypominającej rakiety są naprawdę niezniszczalne! I Kuba nie jest na to jedynym dowodem. Ciemną nocką w rytm piosenek Elvisa Presleya i Franka Sinatry nadal pomykają po amerykańskich szosach wielkiego miasta, które nie zasypia i ciągle się bawi. Nie ważne, że emitują tony spalin, nie ważne, że są żarłoczne i spalają wiele litrów paliwa i trudno nimi zaparkować – mają swój styl i żadna dziewczyna nie oprze się wdziękowi kabrioletów i cadillaców. Czy to naprawdę Ameryka? Naprawdę, ale przeniesiona na ściany kręgielni. Mural przedstawiający samochody wykonany w kręgielni.

Ultrafioletowe graffiti

Trójwymiarowe graffiti zostało pokryte specjalną farbą zawierającą luminofor, substancję która emituje promienie świetlne, jednak nie poprzez wysoką temperaturę – tutaj mamy do czynienia z tzw. zimnym świeceniem. Jeśli oświetlimy malowidło lampą UV będziemy mogli podziwiać Nowy Jork w zupełnie innej palecie kolorystycznej. Mimo że mural jest statyczny, w świetle UV zaczyna się budzić do nocnego życia. Niebanalny efekt wizualny tworzy, jak widać, niezwykłą atmosferę. Tego rodzaju murale świetnie nadają się do lokalów użytkowych, podnosząc ich walory estetyczne.

 

 

 

Mural – Nowy Jork w dzień i w nocy

Na malowidle ściennym, zajmującym kilka ścian, zebrano także wiele innych, charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych elementów, czy postaci. Znajduje się tu chyba najważniejszy amerykański symbol, Statua Wolności oraz jeden z prawie dwustu mostów Nowego Jorku. Z parasolką stoi sobie zwrócona do nas tyłem ślicznotka w białej sukience a’la Marilyn Monroe, którą najsłynniejsza sex bomba miała na sobie w słynnej scenie w „Słomianym wdowcu”, a obok czerwonego cadillaca przechadza się mężczyzna w białym garniturze, rodowity Nowojorczyk, któremu elegancja nie jest obca. Uwagę przykuwają przede wszystkim jednak samochody, które namalowano za pomocą soczystych, żywych kolorów. Pozostała sceneria jest już dużo spokojniejsza i utrzymana w monochromatycznej kolorystyce z bladoniebieskimi domieszkami. Żółta fura przebiła właśnie z impetem ścianę, która rozbiła się w drobny mak, i szklanymi reflektorami będzie obserwować poczynania graczy na torze. Pozostałe dwa auta nie są już tak agresywne i na czarnych drogach prezentują stoicką postawę. W tle widać zaś niezliczone drapacze chmur, których okna częściowo są rozświetlone, oraz ciemne wody zatoki Hudson. A to wszystko dzieje się całą dobę – dzięki zastosowaniu farb UV.

Malowanie farbami świecącymi w ultrafiolecie.

Graffiti UV, aranżacja ścian w kręgielni, malowanie obrazu na ścianie, więcej zdjęć z malowania UV na stronie: Obrazy UV

 

Powrót