Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie pokoju dziewczynki, motyw z Barby

Malowanie pokoju dziewczynki, mural

Rysunek na ścianie w pokoju dziewczynki

Tutaj czuć magię na wyciągnięcie ręki, albo właściwie na  pierwszy rzut oka – dwójka   najpopularniejszych bohaterów z dziewczęcych bajek zagościła na malowidle na ścianie pokoju dziecięcego. Któż to może być?

Malowanie pokoju dziewczynki, motyw z Barby

Malowanie pokoju dziewczynki, mural

Magiczny zachód słońca z Barbie i kucykiem Pony

Każda dziewczynka marzy aby bawić się najpopularniejszą lalka na świecie – lalką Barbie. A kucyki Pony to ostatnio również bardzo popularna bajka wśród naszych milusińskich. Jak widać na niniejszym muralu to właśnie dwójka tych bohaterów spotkała się o zachodzie słońca. Królewna Barbie jest dostojna i pięknie ubrana – długa gorsetowa suknia, korona w pięknych, długich blond włosach oraz bogaty naszyjnik to strój prawdziwej bajkowej księżniczki.  Obok niej znajduje się natomiast jeden ze skrzydlatych kucyków Pony z dzwoneczkiem na szyi i trzeba przyznać, że razem tworzą dostojny i zgrany duet wśród morza mgieł i chmur. Piękny, wielobarwny zachód jest idealnym uzupełnieniem tego spotkania i tworzy wyjątkową, magiczną atmosferę, co widać chociażby poprzez delikatne gwiazdki otaczające obie postaci. Scena jest spokojna, statyczna, a dystynkcja tych dwóch  postaci ma kojące działanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spacer wśród chmur

Dzięki metodzie natryskowej, w której wykorzystuje się aerograf,  można stworzyć właśnie takie malowidła ścienne. Każdy obraz zabezpieczony jest lakierem ochronnym, specjalnym preparatem chroniącym przed zabrudzeniami oraz dbającym o niezmiennie nasycenie kolorów. Dlatego też królewna Barbie i kucyk Pony jeszcze przez długie lata będą spacerować wieczorową porą wśród wielokolorowych chmur i cieszyć dziecięce oko. Mural został namalowany w subtelnych, pastelowych  barwach, przy czym przeważają odcienie niebieskiego i różowego koloru, ciekawie przełamanych żółtymi i czerwonymi tonami zachodzącego słońca. Malowidło jest trójwymiarowe, zagościło na  jednej ścianie pokoju dziewczynki i optycznie zwiększa metraż pokoju, tworząc niejako okno na magiczny świat.  Z jednej strony zastosowano efekt winietowania.

Oto kolejny pomysł, jak w oryginalny sposób stworzyć bajkową atmosferę w pokoju naszych milusińskich. Nie ma bowiem nic gorszego niż pusta i biała ściana. Zamiast nudzić się  zawsze można dołączyć do dwójki naszych bohaterów i wraz z nimi spacerować wśród chmur i gwiazd.

Czarodziejski pokój dziewczynki

Lalka Barbie i kucyk Pony na malowidle ściennym w pokoju małej księżniczki to kolejna propozycja, jak wyczarować bajeczną atmosferę w pokoju dziecięcym.

Barbie to już kultowa postać i każda dziewczynka z pewnością chciała by ją mieć. Lalka ta  zagościła na prezentowanym muralu w pokoju pewnej dziewczynki. To kolejna propozycja, jak w unikatowy sposób wyczarować bajkową atmosferę w pokoju dziecięcym.  Poprzez malowidło możemy zrobić naszym pociechom ogromną niespodziankę – wystarczy tylko wiedzieć, która bajka jest tą ulubioną.

Powrót