Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Graffiti dla dzieci, malowanie rafy koralowej, morskie graffiti wykonane na ścianie w bawialni

Malowanie sali zabaw, graffiti 3D dla dzieci

Graffiti dla dzieci, podwodny świat

Graffiti dla dzieci, które możemy podziwiać na tej ścianie znajduje się w sali zabaw dla dzieci w Poznaniu. Poli-chromatyczne dzieło jest namalowane na powierzchni 60 m2.  Cała praca została wykonana w  tydzień. Mural ten jest malowany we współczesnym, wesołym, bajkowym stylu, pobudzającym wyobraźnię dzieci. Przy malowaniu artysta posłużył się aerografem oraz pistoletami lakierniczymi. Użyte zostały farby dyspersyjne akrylowe, o bardzo dobrym pigmencie, dedykowane do pracy z aerografem. Trwałość muralu zapewnia zabezpieczenie go odpornym na wszelkie zabrudzenia lakierem.

 Graffiti dla dzieci

 

 

Malowanie ścian w bawialni

Tematem przewodnim graffiti dla dzieci jest podwodny świat. Jego ogromne bogactwo, tajemniczość, moc kolorów i wiele szczegółów ma rozbudzić dziecięcą ciekawość i fantazję. Trójwymiarowe malowidło zachęca do zabawy, do tego, żeby wyruszyć w morską przygodę, wraz z sympatyczną dwójką żółwi, które zapraszają nas do swego świata.  Wszystkie morskie stworzenia przedstawione na malowidle mają wesołą, przyjazną mimikę, nawet pozornie groźna ryba głębinowa szeroko uśmiecha się do widza pokazując swoje ostre zęby. Na pierwszym planie można podziwiać rafę koralową, wiele gatunków ryb płynących w różnych kierunkach, wśród nich także Amfiprion plamisty, czyli dobrze znana nam rybka Nemo. Na podwodnym głazie możemy dostrzec także wesołego kraba, który patrzy na nas bystrym wzrokiem. Dla spostrzegawczych dzieci zabawą na pewno będzie znalezienie wszystkich rybek, bo niektóre dobrze się zakamuflowały. Może uda się  nazwać wszystkie gatunki albo znaleźć rekina?Na dalszym planie, wśród głębin widzimy wrak okrętu. Być może był to statek piracki, a może wręcz przeciwnie? Tu również mamy pole do popisu dla dzieci, aby opowiedziały nam co tutaj mogło się wydarzyć. W prawym górnym rogu widzimy odkrywcę w małej jednoosobowej kapsule do podwodnych obserwacji.

Podwodny świat – hraffit w bawialnia dla dzieci

Mural idealnie oddaje klimat morskiej głębi i tego co możemy obserwować w podwodnym świecie. Dzięki temu, iż tłem jest morska woda w zimnych odcieniach niebieskiego koloru, równoważy ona bogactwo kolorów z pierwszego planu, wprowadza tajemniczość i spokój, jest kontrastem dla żywych kolorów. W całym muralu zostały użyte zarówno barwy ciepłe jak i zimne, dzięki czemu mamy tu wiele wspaniałych kontrastów. Jedynie piasek, skały, wrak, oraz żółwie są w lekko zgaszonych kolorach z gamy brązów, co wcale nie sprawia, że są niewidoczne, a to wszystko dzięki zmyślnie zastosowanej grze kolorów ciepłych i zimnych oraz wspomnianym kontrastom. Żółwie wręcz jaśnieją na tle morskiej wody. W piękny sposób są malowane ich skorupy, aż czuć ich powierzchnię i wypukłości. Całe malowidło jest bardzo plastyczne, podwodny świat został przedstawiony w sposób bajkowy, a mimo to czuć, że jest realny! Dynamika została idealnie oddana. Uważam, ze tego typu murale sprawdzą się idealnie nie tylko w salach zabaw, przedszkolach, czy szkołach ale także w dziecięcych pokojach. Zachęcam do realizacji!

Zapraszam ma moje blogi o malarstwie ściennym dla dzieci:

Bajkowe pokoje

Pokoje dziecięce

 

Dodaj komentarz

Powrót