Mural w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowane obrazu w ultrafiolecie na ścianie, obraz świecący w ciemności

Malowanie Ferrari farbami UV

Ferrari w ultrafiolecie powstało w garażu w domu prywatnym. Dzieło ma wielki format i zajmuje powierzchnię praktycznie każdej ściany w garażu. Mural jest piękny za dnia, a jeszcze bardziej zyskuje w mroku, gdy zostaną włączone lampy UV. Wówczas praca przybiera niesamowity charakter, można poczuć się wtedy jak na planie filmowym albo luksusowym salonie samochodowym. Za dnia mamy tu monochromatyzm w wydaniu czerni i bieli, a także kolorowe akcenty między innymi czerwieni. Natomiast przy braku światła dziennego, po zapaleniu lamp UV kolory spowija wibrujący wszechobecny niebieski kolor. Jest to bardzo przyjemne odczucie dla widza, wręcz magiczne a wszystko to za sprawa zjawiska luminescencji.

Ferrari w ultrafiolecie:

 

 

Ferrari w ultrafiolecie w Twoim garażu!

Malarstwo UV jest coraz bardziej popularne. Bazuje ono  na użyciu nowoczesnych farb z luminoforem. Jest to związek dobrze znany chemikom. Jego fenomen polega na tym, że pod wpływem promieniowania ultrafioletowego o odpowiednio dobranej długości fali powoduje odbijanie światła. Światło to może mieć przeróżne kolory. Zależy to od użytej farby, aczkolwiek każdy z kolorów silnie wibruje, świeci, jest bardzo żywy. Ważne jest to aby pomieszczenie, w którym powstaje takie malowidło miało ograniczony dostęp światła, aby nie zakłócić efektu. Tylko dzięki dobrej szczelności od światła zewnętrznego można uzyskać spektakularne efekty po zapaleniu lamp UV.

Michael Schumacher na malowidle ściennym

Znana postać ze świata motoryzacji u Ciebie w garażu? Dlaczego by nie? Dodatkowo w pięknej poświacie i to nie dla tego, że jesteś zmęczony i masz złudzenia optyczne. Z zastosowaniem farb z luminoforem wszystko jest możliwe. Wszystkie elementy malowidła pozostają takie same, nie zmienia się światłocień, proporcje pozostają te same, właściwie obrazy są dokładnie takie same. Jedyne co się zmienia po włączeniu lamp UV to to, że obrazy ożywają. Mam tu na myśli to, że lampa UV odbija warstwę z luminoforem, przez co malowidło mocno działa na widza. Kolory wibrują. Te z nich, które w świetle dziennym mają nasycone barwy wówczas lekko przebijają, natomiast monochromatyczne części głównie przybierają odcienie niebieskiego.

 

Ferrari w ultrafioleciem mural świecący w ciemności

 

 

Komentarze są wyłączone.

Powrót