Aranżacja ściany w przedszkolu, bajkowy mural

 Aranżacja ściany w przedszkolu  poprzez malowanie bajkowego muralu zostało wykonane na korytarzu w przedszkolu. Pomieszczenie zaaranżowane tak, by oddać bajkowy klimat przedszkola i nawiązać do nazwy „Chatka Puchatka”.

Obraz ma wielkość 14m2. W malowidle występuje duże nasycenie barw, głównie dominują plamy w korze: zielenie w różnych odcieniach, brązy, błękity, różowy, pomarańczowy. Barwy te są zróżnicowane między sobą pod względem jasności, które uzyskano poprzez dodanie ciepłych żółtych i pomarańczowych barw. Całość została wykonturowana po to, by wyostrzyć i wyodrębnić formy. Na obrazie widzimy fakturę przedmiotów, np. faktura drewna, liści i trawy która dopełnia złudzenie trójwymiarowości. Można tez dostrzec perspektywę malarską, obraz przestrzenny, występuje tu wieloplanowość tła, na pierwszym planie wyróżniamy postać i przedmioty znajdujące się najbliżej odbiorcy, na drugim planie widzimy domek, dróżkę, trzeci plan to las i tło. Całość ta buduje nam przestrzeń czyli trójwymiarowość całej scenki. Podczas aranżacji ściany w przedszkolu, głównym celem było uzyskanie jak największej głębi w grafice ściennej i trójwymiarowości czyli perspektywy. Patrząc na scenkę chce się w nią wejść. Mural w większości wykonany techniką natryskową za pomocą areografu i pistoletu lakierniczego. Projekt w 100% autorski.

Aranżacja ściany w przedszkolu mural wykonany na: Kaskadowa 11 Lublin

 

Artystyczne malowidło ścienne w przedszkolu

Malowidło ścienne w przedszkolu to idealny sposób na stworzenie przytulnego i artystycznego wnętrza. Wyobraź sobie, jak dzieci bawią się wśród kolorowych postaci i motywów, które otaczają je wokół. To wizja, która wzbudza zarówno zachwyt, jak i zainteresowanie.

Malowanie ścian w przedszkolu to także doskonały sposób na rozwijanie twórczej wyobraźni dzieci. Wybierając konkretne postacie i motywy, dzieci mogą tworzyć własne opowieści i budować wyobrażenia. To wspaniała okazja do eksperymentowania, odkrywania i wyrażania własnych myśli i emocji.

Ponadto mural jest świetnym sposobem na stworzenie przytulnej i bezpiecznej atmosfery w przedszkolu. Jeśli chcecie, by przedszkole było magiczne i zachęcało do twórczych zabaw, wybierz artystyczne malowanie ścian. To sprawi, że przedszkole stanie się jeszcze bardziej kreatywnym miejscem do zabawy i odkrywania świata.

 

Ciekawy pomysł na ścianę w przedszkolu mural dla najmłodszych

Obraz przedstawia chatkę Puchatka, tematyka pracy nawiązuje do nazwy przedszkola.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziemy na moim instagramie : MuraleAriela

Powrót