Aranżacja ścian w klubie

Malowanie ścian w klubie farbami ultrafioletowymi

Steampunk, biomechanika i ultrafiolet to już stałe i niezmienne trio. Tym razem ta zgrana trójka dała popisowy koncert w pewnym klubie o wdzięcznej nazwie „Arctica”, a efekty możemy podziwiać w niniejszym poście.

 

Mechaniczni ludzie

Malowidło zajęło jedną, sporą ścianę. Na żółtym, fluorescencyjnym tle namalowane zostały dwie  głowy, utrzymane naturalnie w stylu steampunkowej biomechaniki. Steampunk to nurt fantastyki naukowej, nawiązujący stylistyką do epoki wiktoriańskiej i techniką do maszyn parowych. Mechanika została dodatkowo powiązania z biologią, dając nam w rezultacie biomechanikę, tak więc dwie humanoidalne postaci składają się z niezliczonych trybików, kół zębatych, przewodów i kabli, czujników, głośników i innych nieznanych części, aby jak najlepiej zachować pozory życia i odbierać wszelkie bodźce. Głowa osobnika przypominającego kobietę jest na wpół otwarta, możemy więc rzucić okiem na złożony, całościowy układ. Oko jest otwarte, a więc mechaniczna kobieta rejestruje otaczającą ją rzeczywistość. Po przeciwległej stronie znajduje się natomiast maszyna rozłożona na części. Wydaje się, wnioskując szczególnie po wysuniętym okrągłym ostrzu z ust, że jest to bardziej niebezpieczny osobnik. Pomiędzy tymi dwoma maszynami umieszczono natomiast logo klubu – podkreślony napis „Arctica” z powiększonym i odwróconym ostatnim a, oraz poniżej, mniejszymi literami, napis „klub”. Nowoczesny wystrój klubu to w pewien sposób murowany sukces, każdy metr kwadratowy klubu powinien zarabiać na siebie.

 

Świetliste graffiti

Graffiti wykonane zostało za pomocą aerografu, metodą natryskową. Do jego namalowania użyto farb, których pigmenty zawierają luminofor. Substancja ta pod wpływem światła ultrafioletowego zaczyna również emitować tzw. zimne światło. Zjawisko luminescencji możemy podziwiać na zamieszczonych zdjęciach. Mural jawi się w żółtym i niebieskawym świetle, które idealnie pasuje do nazwy lokalu. Zastosowana kolorystyka również doskonale kontrastuje ze sobą. Malowidło jest ponadto trójwymiarowe oraz umiarkowanie dynamicznie, na co wpływ mają przede wszystkim koła zębate. O odporność na zabrudzenie oraz niezmienne nasycenie kolorów zadba natomiast specjalny preparat ochronny, którym mural został pokryty na sam koniec. Klub „Arctica” na długie lata będzie mógł się cieszyć nowoczesną, steampunkowo-biomechaniczną dekoracją. Goście na pewno nie zapomną tego miejsca.

 

Nowoczesny wystrój ścian w klubie, biomechaniczny mural UV

Malowanie ścian w klubie farbami UV ultrafioletowymi. Abstrakcyjny obraz do nowoczesnego klubu, biomechanika steampunkowa.

 

Powrót