Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Portret w biurze

Mural w firmie, malowanie portretu założyciela, malowanie biura

Mural w firmie, malowanie portretu założyciela firmy

Malowanie w biurze

Portret w biurze to mural przedstawiający zmarłego w 2018 roku Josepha Libnera – – założyciela grupy przedsiębiorstw. Jedna z fabryk przyczep tandemowych mieści się w Kutnie. Właśnie w tym polskim mieście znajduje się mural z wizerunkiem Libnera. Portretowy mural powstał w 1 dzień, a jego powierzchnia wynosi 2m2. Został namalowany przy użyciu aerografu i odpowiednich dla tego precyzyjnego urządzenia farb. Całość została zabezpieczona malarską powłoką ochronną, pozwalającą cieszyć się muralem dłużej.

Najważniejszym i głównym przesłaniem muralu jest upamiętnienie sylwetki założyciela dużej grupy przedsiębiorstw, a więc z tej okazji powstał portret. Występuje tu jeden główny plan, na którym znajduje się nasz bohater oraz gradientowe, rozmyte tło z podpisem Joseph Libner, flagami polską i francuską oraz datą narodzin i śmierci.

Mural w biurze

Mural jest malowany realistycznie, na podstawie fotografii. Widzimy tu Pana Josepha w pozie wyrażającej dumę i zadowolenie, wyprostowana sylwetka, ręce swobodnie założone na siebie, uśmiechnięte oczy i usta. Kolorystyka muralu to gamma barw od bieli, poprzez szarości aż do czerni. Za wyjątkiem flag, które zostały potraktowane kolorami zgodnymi z rzeczywistymi – biel, czerwień, niebieski, reszta jest monochromatyczna. Kompozycja jest otwarta, statyczna. Mamy tu pięknie wydobyty światłocień, który dodaje uroku przedstawionej postaci. Odnosimy wrażenie, że Pan Joseph był osobą serdeczną, lubianą. Wszystkie zagniotki w fakturze marynarki, czy też skóra na twarzy, włosy i cienie na nich, wszystko to zostało namalowane walorowo, dając silne wrażenie  realizmu.

Postać jest namalowana bardzo starannie, miękko, plastycznie, z dużą dbałością o każdy detal. Mamy tu grę światła i cienia. Pięknie doświetlone czoło, nos, policzki, broda, dłonie – wszystkie wypukłe, czy wystające części w anatomii naszego modela. Cienie pod połami marynarki, czy pod założonymi rękoma, a także pod nosem, w oczodołach i w pozostałych miejscach potęgują wrażenie wielowymiarowości.

Mural w firmie

Tego typu mural idealnie wpasuje się nie tylko do firm, w celu upamiętnienia jej założyciela ale także do izb pamięci, klas lekcyjnych, gdzie uczy się lekcji historii, muzeów wszelkiego typu, domów kultury, sklepów, a także do wielu innych miejsc. Mural jest to na pewno forma upamiętnienia na długie lata, która przy zastosowaniu odpowiednich powłok malarskich będzie cieszyła na długie, długie lata. Polecam malowanie murali w każdej skali, nie tylko 1:1. Jeśli chcesz upamiętnić ważne dla Ciebie zdarzenie, czy osobę, nie wahaj się! Wyobraźnia nie ma granic, a z moją pomocą możesz zrealizować wszelkie pomysły. Od prostych wzorów, po bardzo skomplikowane. Od wielokolorowych, po monochromatyczne murale. Masz pomysł? Zapraszam serdecznie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót