Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Malowidło ścienne

Malowidła ścienne są oryginalnym pomysłem na niebanalną aranżację naszego domostwa, a w tym przypadku pokoi dziecięcych. W pomieszczeniu udekorowanym zgodnie z zainteresowaniami, upodobaniami i gustem naszych milusińskich czas na pewno będzie płyną szybciej, zabawa będzie jeszcze fajniejsza, a dzieci w towarzystwie swych ulubionych bajkowych postaci będą się czuły jeszcze bezpieczniej.  Z drugiej strony malowidła cechują się wysoką jakością wykonania, a odpowiednio zabezpieczone będą na długi czas cieszyły oczy domowników.

Troszkę o technice

Pokój dziewczynki – malowanie, mural nie zajmuje pełnych ścian, a jedynie część narożnika, został więc wykończony  efektem winietowania – farby, stopniowo rozmywając się, przechodzą miękko w biel, podstawowy kolor ścian. Dzięki temu zabiegowi malowidło, które już teraz stanowi integralną całość, może jednak również zostać w przyszłości rozbudowane, powiększone o kolejne elementy i postaci. To dobry pomysł, gdy nie jesteśmy do końca pewni, co chcielibyśmy, aby znalazło się na naszych ścianach, lub jak duże ma być nasze graffiti. Kolory są bardzo nasycone i żywe, ale dobrze współgrają ze sobą jak i z całym otoczeniem. Obrazek stanowi miłe dopełnienie dziecięcego pokoiku. Użyte barwy, odwołujące się do przyrody, oraz statyczny charakter malowidła sprawiają, że wpływa on miło i kojąco. Dodatkowo mural wizualnie otwiera pomieszczenie. Został namalowany metodą natryskową, za pomocą aerografu, dzięki czemu cechuje się równomiernie nałożoną warstwą farb, bez jakichkolwiek zacieków. Dodatkowo kolory przechodzą w kolejne odcienie w subtelny sposób.

 

Pokój dziewczynki – malowanie!

Kącik pokoju pewnej dziewczynki został udekorowany roślinnym motywem, dzięki czemu powstała przestrzeń do zabaw i dziecięcych figli. Ten mały wycinek łąki nasuwa przyjemne skojarzenia wakacji, lata i zabawy na świeżym powietrzu. Bujnie kwitną wielokolorowe kwiaty, z których jedno uśmiecha się do nas łobuzersko, uśmiechnięta boża krówka przycupnęła na zielonej łodyżce, a powyżej widzimy piękne niebo z delikatnymi obłoczkami. Oto lato w pełnym rozkwicie. Dzięki takiej aranżacji wakacje mamy cały rok na wyciągnięcie ręki.

 

Pokój dziewczynki, kwiaty na ścianie

Obraz został namalowany w pokoju dziewczynki, tematem pracy jest kwiatowy motyw. Kolorystyka malowidła jest mocno soczysta, w obrazie tym dominują kolory zieleń i błękit, pozostałe kolory występują śladowo. Mimo mocno jaskrawej kolorystyki malowidło nie wybija sie zbyt mocno kolorystycznie na tle całego pokoju. Kolorowy kącik jest przeznaczony na kącik zabaw pozostała część pokoju to meble, biurko, łóżko. Obraz ma wielkość 5m2. malowidło zostało odcięte od tła miękkim przejściem tak że jeden kolor przechodzi w drugi bez wyraźnej granicy. Z czasem obraz będzie rozbudowany na cała dużą ścianę. Ma koniec praca została zabezpieczona lakierem akrylowym w celu podniesienia odporności na zabrudzenia, malowidło można myć środkami czyszczącymi.

Więcej zdjęć w karcie: Pokoje dziecięce

Powrót