Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Obraz 3D w sypialni

Obraz 3D w sypialni, Artystyczne malowanie ścian w sypialni

Ciekawy pomysł na sypialnie, malowanie ścian

Obraz 3D w sypialni

Czyli sypialnia jak z baśni tysiąca i jednej nocy. To bajkowe malowidło powstało w Warszawie, w  sypialni mieszkania prywatnego.  Mural powstawał 5 dni, a jego powierzchnia wynosi   18m2. Obraz jest w stylu bajecznym, romantycznym, a właściciele mieli poczuć się tu, jak królewna i królewicz w swoim zamku. Technika, w jakiej aranżacja została wykonana to malarstwo ścienne z użyciem aerografu. Farby akrylowe, po wyschnięciu dzieła zostały dodatkowo zabezpieczone przed utratą kolorów, a także przed zabrudzeniami.

Aranżacja ściany w sypialni – inspiracja

Styl skandynawski jest dość popularny stylem aranżacji wnętrz w polskich domach. Choć sprawdzi się w prawie w każdym pomieszczeniu, to ciężko powiększyć wizualnie przestrzeń. Podpowiem jak można urządzić sypialnię w bardzo oryginalnym stylu nadając jej niepowtarzalny klimat.

W poście przedstawiam ciekawy sposób jak pomalować sypialnię. Urządzamy sypialnię więc do dzieła obraz 3D w sypialni:

 Obraz 3D w sypialni

Tematem pracy jest iluzja królewskiej komnaty wraz z widokiem z niej na piękny pejzaż, rozciągający się aż po horyzont. Najważniejszym elementem obrazu jest balkonik, z którego widać wspomniany pejzaż. Ściany wewnątrz komnaty są bogato zdobione, a w szczególności wyjście na balkon. Są tu także rajskie drzewka, motyle, oraz ptaki. Na pierwszym planie mamy to, co wewnątrz komnaty, a więc drzewka, a właściwie bardziej są to rajskie pnącza, obsypane listkami. Jedno z nich owocuje. Tak przedstawione rośliny można zinterpretować jako kobietę, która rodzi owoce, oraz mężczyznę, który jest ostoją, a także zapewnia ochronę. Widok z balkonu zapiera dech w piersi, idealnie została ukazana głębia, zastosowana perspektywa, oraz został oddany bajeczny klimat.  Kolorystyka całego muralu w przewadze jest ciepła, natomiast przy malowaniu widoku zostały użyte barwy chłodnych, dzięki czemu mamy dużą iluzję głębi. Niektóre z jabłuszek na drzewie są zaakcentowane czerwonym kolorem, nie jest to odcień krwisty, lecz bardziej zgaszona, pastelowa czerwień. Motyle są namalowane w odcieniach jasnego i ciemnego różu, a także bieli. Ptaki są malowane monochromatycznie. Jeden z nich siedzi na gałęzi, dwa natomiast są ukazane w ruchu, gdzie spokojnie przenikają w przestrzeń meblową sypialni, tak samo jak gałązka.

Mural wykonany w sypialnie

Obraz 2D w sypialni, zały mural jest zdecydowanie malowany w technice 3D. Złudzenie jest tak silne, że doskonale czujemy, gdzie jest poziom balkonu, gdzie widoczna z niego skarpa, a gdzie znajduje się woda i pagórki. Tak samo wszystkie faktury zostały wiernie oddane. Światło wpada do komnaty z zewnątrz, kładzie się szerokim pasem na wodę, a następnie przenika do pokoju rzucając cienie na ścianie. Światłocień pięknie podkreśla balustradę na balkonie, elementy gzymsu i sztukaterii, a także gałązki drzewek. Kompozycja jest statyczna, poza  ptakami oraz motylami, które ukazane są w ruchu. Dzięki przygaszonym kolorom nastrój jest spokojny, otulający nas do snu, bardzo bajkowy i miły. Kompozycja jest bardzo wyważona i w żaden sposób nie przytłacza, wszystkie elementy współgrają ze sobą. Mamy tu wrażenie szczęścia, także dzięki motylom, które symbolizują duszę, szczęście, natchnienie, lekkość, piękno i przemianę.

Tak stworzony mural zapewni na pewno każdego dnia przebudzenie się w miłości do świata. Tego typu malowidło polecam nie tylko do sypialni ale także do gabinetów urody, czy odnowy biologicznej, gdzie aura spokoju i przyjemności na pewno zrobi dobre wrażenie.

Znajdziecie tu pomysły na kreatywną inspirację w malowaniu ściany w sypialni:

Link do podobnej aranżacji ściany w sypialni

3 Komentarze

  1. melmin pisze:

    Teraz u rodziców było całe mieszkanie malowane śnieżką satynową i bardzo ładnie wyszło. Kolorki jasne, bo mieszkanie nie jest nasłonecznione. Farba nakładana na gładź gipsową.2x malowanie. Pokryło równo

  2. inka pisze:

    Magnat ma bardzo fajne te struktury dekoracyjne. Plus, że można je bez problemu położyć, wystarczy zajrzeć na jutuba tam sporo filmów jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót