Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
17 września, 2016
Malowanie loga w ultrafiolecie, malowidło świecące w ciemności

Mural w ultrafiolecie świeci w ciemności

Malowidło ścienne widziane w świetle UV

Niektóre miasta owiane są legendą i emanują niezwykłą atmosferą, przyciągającą tłumy turystów z całego świata. Rzym, Paryż, Barcelona, Wiedeń to przykładowe, ale niezwykle ważne przystanki na mapie zapalonych obieżyświatów. Do tego grona należy również najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych ukrywające się pod pseudonimem „Big Apple”. Nic więc dziwnego, że nowojorska panorama stała się tematem trójwymiarowego muralu UV zdobiącego pomieszczenie klubu fitness „RIDE”.

Nowy Jork ultrafiolecie, zjawisko luminescencji

Statyczny obraz został stworzony metodą natryskową, za pomocą aerografu, dzięki czemu farby zostały równomiernie nałożone, nie ma więc żadnych zacieków, a farby delikatnie przechodzą w kolejne odcienie. Dodatkowo zabezpieczono go specjalnym preparatem ochronnym, jest więc odporny na wszelkie zabrudzenia. Dzięki zastosowaniu perspektywy uzyskano efekt głębi, mural nie jest „płaski”, lecz trójwymiarowy, a więc optycznie zwiększa metraż pomieszczenia, otwiera go na nowe przestrzenie. Utrzymany został w monochromatycznej tonacji. Mural możemy jednak podziwiać nie tylko w biało-czarnym wydaniu, ale pod warunkiem, że oświetlimy go światłem ultrafioletowym. Wówczas cały będzie się mienił delikatnym niebieskawo-fioletowym światłem. Jak to możliwe? Otóż światło UV jest aktywatorem dla zawartego w pigmentach farby luminoforu, substancji chemicznej wykazującej luminescencję, czyli zimne świecenie. W ten sposób możemy aktywnie spędzić czas na siłowni, mknąc przez skąpany w nocnej poświacie Most Brooklyński. W tak światowej, wielkomiejskiej aranżacji z dużo większą motywacją zgubimy niepotrzebne kalorie.

 

 

Ciekawy sposób na aranżację klubu fitness

 

Nowy York to miasto, które kojarzymy z niezliczonych seriali: „Sex w wielkim mieście”, „Plotkara”, „Przyjaciele”, „Jak poznałem waszą matkę” czy „Mad men” rozgrywały się właśnie nad Zatoką Hudson. Statua Wolności, Central Park, Manhattan, Brooklyn są więc powszechnie znane, nawet jeśli jeszcze nie mieliśmy szczęścia znaleźć się tam. Malowidło ścienne prezentuje typową nowojorską panoramę. Na tle wdzięcznie zachmurzonego nieba widzimy wieżowce o niezliczonych oknach, częściowo rozświetlonych, natomiast na pierwszym planie znajduje się jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Jest to zbudowany w 1883 roku Most Brooklyński, łączący Brooklyn i Manhattan. Również on urósł do rangi symbolu Nowego Jorku. Dodatkowo na muralu zostało umieszczono logo siłowni – napis „Ride” wpisany w ziemską kulę, najeżoną drapaczami chmur.

Więcej zdjęć z podobnych projektów o malarstwie w ultrafiolecie na Blogu: Malarstwo UV

Dodaj komentarz

Powrót