Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Mural na festiwalu fantastyki Comic Con

Mural malowany na festiwalu popkultury Comic Con

„Taśmowe nośniki pamięci” to mural który został namalowany na festiwalu fantastyki Comic Con 2018 Warszawa. Wielkość pracy 40 m2, technika akryl na płycie wielowarstwowej malowane technika natryskowa za pomocą aerografu i pistoletów lakierniczych. Malowanie trwało trzy dni od piątku do niedzieli przez cały czas trwania festiwalu. Dwa dni wcześniej została przygotowana wstępna  podmalówka i szkic postaci . Cała reszta to czysta improwizacja wymyślana na poczekaniu w trakcie malowania. Na mural składają się trzy prace: Logo Comic Con które znajdowało się na głównej centralnej ściance, po prawej stronie mural „Taśmowe nośniki pamięci” oraz z lewej strony mniejszy mural „Gen sieciowy” o którym napisze dwa słowa na samym końcu.

Głównym zamierzeniem było namalowanie loga „Comic Con” oraz zbieranie podpisów uczestników festiwalu. Zaangażowanie odwiedzających w powstawanie muralu przeszło moje najśmielsze oczekiwanie, co zresztą widać na zdjęciach. Ze smutkiem musiałem oddać lewą stronę ścianki – murala „Gen sieciowy” na dalsze podpisy, ponieważ autografy uczestników odwiedzających moje stoisko w pewnym momencie nie mieściły się na wydzielony miejscy obok loga.

Mural na Comic Con 2018 Warsaw:

 

Ponizej przedstawiam film z malowania muralu krok po kroku jak powstawało dzieło podczas trwania festiwalu, Mural malowany przez 3 dni trwania imprezy, szkic jak i wspępna podmalówka przygotowane zostały wcześniej. Zapraszam do obejrzenia filmiku:

 

Mural na Comic Con 2018 Warsaw

Mural jest utrzymany w klimacie postapo, osadzony w przyszłości bliżej niezdefiniowanym czasie, po jakiejś katastrofie, wojnie, lub epidemii. Jest to poboczny cykl „Człowiek, maszyna, tożsamość” opowiadający o rozwoju technologicznym społeczeństwa oraz wpływie jakie wywarło na społeczeństwo. Głównymi bohaterami są robociki – host, analizujące pozostałości dawnej cywilizacji szukające odpowiedzi o swoich stwórcach, kim lu czym są, oraz co się wydarzyło. Cykl o charakterze ilustracyjnym.

 

Inne prace z  tego cyklu.

Malowanie obrazów na płótnie, nowoczesne obrazy o tematyce post apo, obrazy olejne

Obraz wykonany na płótnie, robocik oglądający Tv Trwam.

 

Obraz w klimacie post apo, robot, malowanie robotów obrazy do nowoczesnych wnętrz,

Postapo, robociki trzymający DNA, materiał genetyczny.

 

Akcja muralu jak i całego cyklu

Mural „Gen sieciowy” ściana nr 3

Gen sieciowy to mural który miał promować wystawę prac malarskie w Inowrocławiu (luty 2019)  niestety funkcja tej pracy została zmieniona i posłużyła jako tło pod podpisy, autografy ludzi odwiedzających festiwal popkultury Comic Con. Zajawka była taka, by w ten sposób promować nową wystawę prac malarskich poświęconą na temat ideologii transhumanizmu, biotechnologii, nano technologi, biofabrykacji. Gen sieciowy to również poboczny cykl głównego cyklu „Człowiek, maszyna, tożsamość” który skupia się na rozwoju technologicznym i jego skutkach w przyszłości na społeczeństwie. Cykle ten będzie mocno eksplatowany ze względu na dużą różnorodność tematu oraz wynikające z tego problemy z którymi ludzkość będzie musiała się uporać.

Cykl wystaw „Gen sieciowy” zaplanowana na 2019-2020 lub dalej.  Co do wystaw i miejsc informacje niebawem w mediach społecznościowych. Zapraszam do sledzenia.

 

 

Galeria Cosplayerów Comic Con 2018 Warsaw

Na deser przedstawiam 8 minutowy film, galerię cosplayerów sfotografowaną na tle loga Comic Con, które było namalowane ręcznie i stanowiło część murala: „Taśmowe nośniki pamięci” Chciałem podziękować wszystkim cosplayerom za udział w sesji i możliwość stworzenia fajnego materiału.  Szczególną uwagę poświęcam cosplayerom ponieważ bardzo cenie ich zaangażowanie w różnego rodzaju imprezy, pokazy,  festiwale. Swoja obecnością ubarwiają każdą imprezę są jak barwne ptaki. Dzięki nim powstał ten filmowy projekt który umieszczam w sieci by każdy costplayer miał pamiątkę po tak świetnej imprezie jakim jest festiwal popkultury Comic Con. .

 

Galeria cosplayerów Comic Con 2018 Warsaw. Malowanie obrazu na festiwalu fantastyki:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót