Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Malowanie sali urodzinowej

Malowanie salki urodzinowej

Malowanie sali urodzinowej, mural 3D

Malowanie sali urodzinowej – graffiti 3D

Galaktyka, tak nazywa się pewien obiekt w Grudziądzu  a dokładnie bawialnia, która została zaaranżowana w kosmicznym stylu, dosłownie i w przenośni. Kompozycja prac to projekt autorski firmy „Pracownia Malarstwa Artystycznego Ariel Kula”  Mural powstał w  lipcu 2017 roku we wspomnianym Grudziądzu. W tym wpisie przedstawiam jedną z trzech dostępnych dla klientów salek urodzinowych. Mural, który powstał w tej sali urodzinowej znajduje się na czterech ścianach i suficie jednocześnie tworząc całą kosmiczną krainę.

Malowanie sali urodzinowej odbyło się metoda natryskową za pomocą aerografu, na koniec cała grafika została zalakierowana lakierem, w celu wzmocnienia odporności na zarysowania i zabrudzenia przez dzieci. Jak widać na poniższych zdjęciach tematem przewodnim grafiki w tej salce jest motyw z filmu Gwiezdne Wojny. Motywy są miksem różnych bajek takich jak: Lego Star Wars, Minionki itp. wszystkie razem komponują się w jedną całość poprzez połączenie wspólnym tłem. Na ścianach zatem wiele się dzieje, scenki zwierają w sobie dużo dynamiki, niektóre postacie jak np.  roboty z Gwiezdnych Wojen są statyczne, natomiast lecące statki dodają całej sytuacji ruchu i przestrzeni.

Najważniejszym elementem całego obrazu jest scenka na centralnej ścianie na przeciwko wejścia, która przedstawia dwa znane roboty z Gwiezdnych Wojen wraz z wystraszonym Minionkiem,  jeden to humanoidalny C-3PO, i R2D2. Cała scenka tego pokoju rozgrywa się właśnie wokoło tych bohaterów.  W tym malowidle występuje wieloplanowość tła. Na pierwszym planie widzimy skalistą krainę księżyca skały i urwiska, na drugim planie postacie porozrzucane są po całej salce, trzecim planem jest zanikająca dal księżycowego krajobrazu łączącego się na linii horyzontu z niebem, a ostatni plan to nic innego jak głębia kosmosu. Ta właśnie wieloplanowość scenki daje wrażenie głębi (perspektywy) i sprawia, że wchodząc do niewielkiego pomieszczenia nagle znajdujemy się w całkiem innej nieco zwariowanej, kosmicznej rzeczywistości.

 

Malowanie sali zabaw

Mural w salce urodzinowej. Kolorystyka całej kompozycji jest namalowana w czystych, ciepłych barwach głównie żółty, pomarańczowy,  natomiast tłem jest ciemny granatowy kolor z domieszką czarnego i fioletowego. Tak ciemne tło w ciekawy sposób podkreśla głębie kosmosu, drugim powodem zastosowania ciemnych kolorów jest kontrast gwiazd na ciemnym niebie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót