Malarstwo ścienne w salonie fryzjerskim
Wrzesień 17, 2016

Malowanie mercedesa na ścianie

Malowanie obrazu farbami UV, mural w ultrafiolecie

Malowanie farbami luminescencyjnymi

Malowanie mercedesa farbami fluorescencyjnymi, grafitti UV

 

Malowanie mercedesa na ścianie farbami UV. Bohaterem kolejnego muralu 3D jest samochód, i to nie byle jaki, tylko kultowy model Mercedesa, a mianowicie model 600 w wersji coupe.  To być może już zabytkowe auto w czasach swej świetności woziło niejedną koronowaną  i niekoronowaną głowę. Na ścianie jadalni nasz Mercedes aż błyszczy i to dosłownie, farby fluorescencyjne UV świecące w ciemności.

Mercedes Benz 600

 

Namalowany w czerni, bieli oraz szarościach samochód zajmuje centralne miejsce na ścianie jadalni. Uchwycony został przód oraz bok auta, zgodnie z perspektywicznymi wymaganiami. Detale karoserii, takie jak zderzaki, lampy, zagięcia i linie blach, czy osłona wentylatorów, zostały szczegółowo i dokładnie odtworzone. Również logo Mercedesa, trójramienna gwiazda, nie została naturalnie pominięta. Powierzchnia wokół samochodu została delikatnie wycieniowana, tak by nie wydawało się, że auto „wisi w powietrzu”.

 

Klasyka w UV

 

Trójwymiarowy mural w monochromatycznej kolorystyce namalowany został za pomocą aerografu Dzięki zastosowanej technice natryskowej farby są równo nałożone, a ponadto miękko, harmonijnie łączą się z podstawowym kolorem ścian. Obraz jest statyczny, przedstawia raczej zaparkowany, niż pędzący szosą z dużą prędkością samochód. Mural tworzy także przestrzenny, trójwymiarowy efekt, optycznie udało się uzyskać głębię. Malowidło pozostanie odporne na zabrudzenia i wyblaknięcie dzięki pokryciu go warstwą specjalnego preparatu ochronnego.

Po oświetleniu muralu światłem ultrafioletowym jawi się on nam w niebieskiej poświacie, emanuje własnym światłem. I dzieje się tak rzeczywiście, a to za sprawą specjalnej farby fluorescencyjnej. Zawiera ona w swych pigmentach specyficzny związek chemiczny, który pod wpływem takiego oświetlenia wytwarza własne „zimne” światło. Chodzi mianowicie o efekt luminescencji. W ten sposób graffiti możemy podziwiać w całkiem innej kolorystyce, „nocną porą”.

Zaaranżowanie przestrzeni w tak stylowy i klasyczny, a zarazem dzięki efektowi luminescencji, w całkiem nowoczesny i niebanalny sposób, pozwoli nam na wykreowanie przestrzeni idealnej dla nas, w której będziemy doskonale się czuli. I to dodatkowo według naszego własnego gustu – przy wyborze motywu, obrazu, tematyki możemy puścić wodze fantazji i nie musimy ograniczać się do gotowych fototapet czy też naklejek na ścianę.

Malowanie mercedesa na ścianie farbami UV

 

Malowidło ścienne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót